Knjižnica VelenjeNe zamudite

Ob 17.00, preddverje Mestne knjižnice Velenje

Ljudska univerza Celje deluje kot izvajalka kratkih programov socialne aktivacije - »Socialna aktivacija žensk iz drugih kulturnih okolij«. Natančneje so program poimenovali SOCIALNA AKTIVACIJA ALBANSKO GOVOREČIH ŽENSK. Izvajajo 2 programa (vsak program traja 14 tednov), enega v Velenju in enega v Celju.
Namen programa je, s celostnim pristopom vplivati na socialno vključenost albansko govorečih žensk ter na povečanje njihovih zaposlitvenih možnosti.
Hkrati je namen tudi odpravljanje pomanjkanja socialnih veščin in funkcionalnih ovir, spodbujanje socialnega vključevanja in razvoja socialne mreže ter dvig motivacije za reševanje zahtevnejših življenjskih in socialnih situacij, ki so značilne za to ciljno skupino.