Knjižnica VelenjeNe zamudite

preddverje Mestne knjižnice Velenje Ob 19.19

Eva Strmljan Kreslin je (po znanem načelu, da za uspešnim moškim praviloma stoji izjemna žena) menedžerka »slovenskega Boba Dylana«. Med drugim je študirala na John Hopkins University in je prekaljena prostovoljka in humanitarka. Kot ustanoviteljica društva MOST in članica upravnega odbora Evropske kampanje proti nestrpnosti je v času balkanskih vojn organizirala psihosocialno pomoč beguncem. Kasneje je (kot ljubljanska mestna svetnica) zasnovala prvi družinski center v državi, Malo ulico, ki ga vodi še danes (ko načrtujejo širitev svojih dejavnosti podpore in vzgoje mladih družin).
Vabljeni na pogovor, v katerem ne bomo le izkoristili izjemne priložnosti in pokukali v zaodrje slovenskega glasbenega zvezdnika, za katerim je nadvse uspešno leto, ampak bomo načeli tudi nekatera najbolj pereča vprašanja našega časa (o migracijah in beguncih, politikah sovraštva in kulturi strahu pred drugačnostjo, izzivih sodobnih socialnih in družinskih politik itd.).