Knjižnica VelenjeNe zamudite

Ne zamudite

20.6.2019 Razstava Višje - hitreje - gosteje

Od 20. 6. do 20. 7. 2019 Sončna stena Mestne knjižnice Velenje

Razstava je kolaž utrinkov strokovne ekskurzije na Kitajsko in v Združene arabske emirate seminarja Arhitektura mesta, profesorja Janeza Koželja iz Fakultete za arhitekturo v Ljubljani. Dotakne se aktualnih urbanistično -arhitekturnih tem, kot so velikost, razdalja, hitrost, gostota in eksponentna rast kitajskih mest ter mest Združenih arabskih emiratov, ki kažejo bistvene razlike v kulturi in arhitekturi z Ljubljano, Slovenijo in Evropo. S fotografijo, risbo, grafičnimi prikazi ter izkušnjo doživetega, razstava prikazuje razkorak med percepcijo in mentalno podobo različnih delov sveta. Skozi objektiv so predstavljena dejstva in hkrati izkušnje študentov, ki kritično opazujejo posebnosti arhitekture in urbanizma v drugačnem okolju, ki jih kasneje uporabijo pri študijskih in drugih projektih. Avtor razstave je Nace Mohorič.
ALI KRAJŠE
Razstava se ukvarja z arhitekturno -urbanističnimi temami, kot so velikost, razdalja, gostota in eksponenta rast kitajskih ter mest Združenih arabskih emiratov v primerjavi z Ljubljano, Slovenijo in Evropo. Avtor razstave je Nace Mohorič.