Knjižnica VelenjeNe zamudite

ob 19.19 preddverje Mestne knjižnice

Kaj dobite, če križate rudarsko okolje in ples? Polko. Pa sodobni ples? En-Knap – tisto, po čemer se Trbovlje ločijo od Velenja (skupaj z Laibachom in Neu Slowenische Kunst).
Iztok Kovač je v devetdesetih letih pojem slovenskega sodobnega plesa ponesel v evropski in svetovni kulturni prostor; najprej solo, potem pa s svojo mednarodno plesno skupino EnKnapGroup, ki jo je po 14 letih projektnega delovanja leta 2007 profesionaliziral in tako ustvaril prvi stalni ansambel za sodobni ples pri nas. Že dobro desetletje kot umetniški vodja Centra kulture Španski borci ustvarja program, ki je s svojo značilno estetiko prepoznaven doma in v tujini. Pridite poklepetat s prejemnikom številnih domačih in mednarodnih nagrad iz rdečih revirjev. In pogledat, kako zgleda sodobni ples v knapovski garderobi.