Knjižnica VelenjeNe zamudite

Ob 19.19 študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Popotnika Rok in Katarina sta se lani decembra odločila, da je čas za eno konkretno potovanje. Pustila sta službi, se izselila iz stanovanja v Ljubljani in se podala na 9-mesečno potovanje po Južni Ameriki. Začela sta v Čilu, kjer sta kupila terenski avto, nato pa se z njim odpravila dogodivščinam naproti. Najprej sta se odpravila na jug, v Patagonijo, kjer sta občudovala ledenike, hodila na trekinge in se upirala močnemu vetru. Karneval sta pričakala v Rio de Janeiru, nato pa se še 40 dni potepala po vroči Braziliji. Po 4 mesecih potovanja sta se vrnila na sever Čila in skočila še na Velikonočni otok, nato pa nadaljevala pot proti severu. Sledil je obisk Altiplana, to je visokoležeča planota s čudovito naravo, ki se razteza od severa Argentine in Čila, preko Bolivije in vse do Peruja. Po enem mesecu redkega zraka in konstantni višini nad 3500 m, sta se spustila najprej v amazonsko džunglo, nato pa na puščavnato obalo Peruja. V Ekvadorju sta dejansko prečkala ekvator, se najedla svežih banan in kakava, nato pa vstopila v divjo Kolumbijo. Ko sta prišla do severnega konca Južne Amerike, sta avto prodala in se odpravila še v Venezuelo. Kljub težki gospodarski krizi je država naravnost čudovita.