Ob 19.19, študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Družinski center Harmonija v lokalnem okolju predstavlja osrednji prostor namenjen druženju in zagotavljanju potreb različnih oblik družin in posameznikov v vseh življenjskih obdobjih. Vsebine, ki jih izvajajo, prispevajo k lažjemu usklajevanju poklicnega, družinskega in zasebnega življenja ter nudijo informacije in znanja za kakovostno življenje posameznikov oziroma družin. Omogočajo neformalno druženje otrok in družin v centru, izvajajo počitniške aktivnosti za otroke, aktivno ter ustvarjalno preživljajo prosti čas in nudijo občasno varstvo otrok. Izvajajo aktivnosti, ki krepijo starševske kompetence, posameznikom in družinam pa nudijo pomoč in podporo tudi v specifičnih življenjskih situacijah (brezposelnost, razveza, konflikti v družini, neželena nosečnost …). Vse aktivnosti so za uporabnike brezplačne, saj program sofinancirajo Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Mestna občina Velenje in podjetje INVEL. Predstavitev bosta vodili Lidija Praprotnik in Ines Vugrinec.