Ob 18.00, študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Kot vodilna tehnologija pri učni, kognitivni in vedenjski pomoči pri osebah z ADHD »Play Attention« izboljšuje ohranjanje pozornosti, zmanjšuje vpliv motenj, izboljšuje pomnjenje, omogoča hitrejše opravljanje nalog in izboljšuje spretnosti organiziranja. Vse to posledično vpliva na boljši uspeh v šoli in na delovnem mestu, večje samospoštovanje in zadovoljstvo v življenju. Predavatelj Marko Ferek prihaja iz Zagreba. Diplomiral je leta 2003 na ACMT (American College of Management and Technology) v Dubrovniku. Leto dni po končanem študiju je v Zagrebu ustanovil društvo imenovano »Buđenje«- društvo za razumevanje ADHD-ja. Zaradi svojih posebnosti je med šolanjem doživel veliko neuspehov in kritik, kar je vplivalo na razvoj nižje samopodobe. Naključno je v določenem obdobju ugotovil, da so težave, s katerimi se je soočal v svojem razvoju torej nepozornost, sanjarjenje in hiperaktivnost, v bistvu lahko velike prednosti. Odločil se je, da bo širši javnosti te lastnosti v celoti predstavil skupaj z vsemi njihovimi prednostmi. Marko Ferek ima za seboj že več kot 300 predavanj in delavnic na strokovnih srečanjih, v številnih osnovnih šolah, bolnicah, vzgojno-izobraževalnih centrih, ki je zajelo več kot 15000 staršev, profesorjev, logopedov in ostalih strokovnih sodelavcev. Napisal je tudi knjigo z naslovom Hiperaktivni sanjari, ki je prevedena v dva jezika (madžarski in angleški). Nastopal je v številnih televizijskih in radijskih oddajah ter v različnih revijah in časopisih. Predavanje bo v hrvaškem jeziku.