28.10.2016 Avtizem

Ob 17.00, študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Klara Štravs je po izobrazbi profesorica matematike, zadnjih 6 let pa dela v Londonu z otroki s posebnimi potrebami - pretežno z otroki z avtizmom. V Londonu je tudi vpisala magisterij iz te smeri.
V Sloveniji je predavala na univerzah Maribor in Koper v sklopu dneva avtizma, nekajkrat tudi v Velenju.
V Angliji se število otrok z avtizmom izredno hitro veča, en do dva otroka na vsak letnik imata takšno diagnozo. Učitelji in njihovi asistenti so deležni treningov s strani posebej usposobljenih delavcev. V Sloveniji pa takšnega sistema še ni, tako starši kot učitelji in zdravstveni delavci prepogosto nimajo dovolj znanja. V predavanju vam bo pokazala, kako prepoznati znake avtizma, kako delati z njimi v šoli, na kaj naj bodo učitelji in tudi starši pripravljeni, kako jim nuditi najboljšo podporo. Vabljeni vsi, ki bi želeli pridobiti odgovore na vprašanja o avtizmu.