Od 16. 1. 2017 do 13. 2. 2017, osrednje razstavišče Mestne knjižnice Velenje

Humanitarno društvo ADRA Slovenija je s pomočjo partnerjev, Ministrstva za zunanje zadeve Republike Slovenije, ADRA Burundi in častnega pokroviteljstva predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja, v okviru triletnega projekta » Šola v Kabingu – pravica do izobrazbe in otroštva brez nasilja« zgradila šolo za najmlajše prebivalce Burundija, med katerimi je veliko razseljenih oseb, beguncev in osirotelih otrok, ter izvaja delavnice o otrokovih pravicah, nenasilni komunikaciji in reševanju sporov. Predsednica društva ADRA Slovenija Maja Ahac je ob otvoritvi razstave pripravila predavanje na temo: BURUNDI, pozabljena afriška država. Knjižnica Velenje pa dodaja delček iz zbirke prvih beril Marjana Marinška.