Od 10.00 do 13.00, študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Živimo v času, ki zahteva od nas učinkovitost, uspešnost, usklajevanje osebnega in službenega življenja. Socialni mediji in ostala tehnologija, ki jo sicer uspešno uporabljamo v svojem vsakdanjiku pa nas pravzaprav oddaljuje namesto povezuje. Težave in osebne stiske ljudi se poglabljajo. Slednje še toliko bolj velja za ranljive skupine, ki jih pri svojem delu vsak dan srečujemo.
V ta namen pogosto uporabljamo tako imenovano biblioterapijo. Knjigo, literaturo, ki zdravi. Branje je prav posebna veščina. Skrbi nas, ker pri svojem delu opažamo, da vedno manj ljudi bere, vedno več jih zgolj spremlja vizualna sporočila različnih medijev. Za razvoj možganov in mišljenja, seveda tudi spomina, predstavnosti, domišljije in še bi lahko naštevali, pa je branje izjemno pomembna in potrebna veščina. Delavnico vodi Sonja Bercko.