20.4.2017 Andaluzija – jug Španije

Ob 19.19, študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Temperamentni španski jug je, vsaj glede socialnega vidika, ena najbolj priljubljenih južnoevropskih počitniških in popotniških destinacij. Na žalost je skoraj preveč oddaljena od naše dežele. Izjemna in pomembna kulturna dediščina je razpršena po vsej provinci Andaluziji, veliki za več kot štiri Slovenije. Matjaž Šalej je v lanskem letu s prijateljem Miranom v treh tednih obredel skoraj celotno pokrajino, od Cabo del Gata, Granade, Sierre Nevade, Cordobe, Seville, Cadiza, Malage, do Trafalgarja in Gibraltarja. Manjkalo ni niti zabave na obali, flamenka, kolesarskih kilometrov, do okusnih španskih tapasov in piva. Seveda sta tudi uživala na plažah, tako v njenem sredozemskem, kot tudi atlantskem delu. Okoli 6500 avtomobilskih kilometrov, obvezno nekaj kolesarskih, veliko kulture, več kot 2000 fotografij, temperamentna glasba, flamenko, Pablo Picasso (in S. Dali), »Estrella Galicia« ter seveda mavrska kultura, so dejstva, ki so zaznamovala počitniško popotovanje.
»Un mas por favor!«