Ob 18.00 študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Imunski sistem ima nalogo, da nas varuje pred vsiljivci, toksičnimi bakterijami in paraziti. Je naša notranja vojska in mora jasno razlikovati med prijateljem in sovražnikom. Do avtoimunega obolenja pride takrat, ko se naš imunski sistem zmede in se bori proti lastnim celicam. Kadar imamo avtoimuno obolenje, pride do sindroma prepustnega črevesja. To pomeni, da naše črevo prepušča v krvni obtok snovi, ki bi jih moralo drugače odstraniti iz telesa. Ali nam hrana lahko pomaga izboljšati počutje pri avtoimunih boleznih in zaceliti prepustno črevo? Odgovor na to vprašanje in še mnogo drugih koristnih informacij na to temo, bo z veseljem delila z nami Nataša Forstner Holešek, univ. dipl. inž. živ. teh. Predavanje organizira Društvo bolnikov z osteoporozo Šaleške doline.