Ob 19.19 študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Knjiga je delo indijskega avtorja Dr. Sahadeva dasa. Delo se ukvarja s kravo, simbolom nesebičnega služenja človeštvu, s čimer si je vsaj v Indiji, kjer sta vedska kultura in znanost preživela v veliki meri, pridobila vzvišen status svete krave. Vedska kultura je uspevala tisočletja, saj je temeljila na naravnem kmetovanju in zaščiti krav. Danes, ko smo dejansko izčrpali vse glavne naravne vire, saj živimo preko zmožnosti planeta Zemlje, je možnost, da bi družba in človeštvo na splošno doseglo okoljski trajnostni razvoj pod velikim vprašajem. Avtor daje zahodu koristen opomin, da je naša kultura zaradi pomanjkanja notranje globine zabredla v krizo, ki se lahko konča s samouničenjem. Knjiga je nepogrešljivo branje za vsakogar, ki ga zanimajo izzivi in korenine duhovne civilizacije, v njej pa bomo našli tudi najgloblja filozofska oziroma etična spoznanja, ki si jih zastavlja sodobni človek. Knjigo bo predstavil prevajalec in urednik Tibor Hercigonja.