16.4.2018 Pogovor z Mileno Miklavčič

Ob 19.19 preddverje Mestne knjižnice Velenje

Milena Miklavčič je pisateljica, pravljičarka, publicistka, blogerka in raziskovalka lokalne zgodovine ter dobitnica mnogih literarnih nagrad in priznanj. Je avtorica številnih del za mladino in odrasle, najbolj odmevna in že tri leta na vrhu lestvice po priljubljenosti in prodaji pa je njena knjiga Ogenj, rit in hlače niso za igrače. Pred nedavnim je izšel tudi drugi del. V knjigah pisateljica predstavi zgodbe, kot so ji jih zaupali ljudje, s katerimi se je pogovarjala. Zgodbe govorijo ne samo o zatajeni zgodovini spolnih praks, temveč tudi o higieni, oblačilih, prehranjevanju, navadah, praznovanjih, kaznovanju otrok in drugih vsakdanjih drobcih iz življenja babic in prababic iz odročnih krajev gorenjskega podeželja. Spregovori o partnerskih odnosih znotraj družine, o otrocih, o taščah in snahah … V drugi knjigi pisateljica k izpovedim povabi poleg prababic in babic tudi matere, hčerke in vnukinje. Najstarejša pripovedovalka je stara 95 let, najmlajša pa 21. S pisateljico se bo pogovarjala mag. Alenka Gortan.