Ob 18.00 študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Med poletnimi počitnicami se bodo v Mestni knjižnici Velenje odvijale delavnice LEGO® ROBOTIKA IN PROGRAMIRANJE. Sodelovanje pri aktivnosti učencem omogoča pridobivanje znanja s tehniško-tehnološkega področja, usposabljanje v modeliranju, spoznavanje računalniškega programiranja in nenazadnje tudi zabavno ustvarjanje. Za izvajanje programa bomo uporabljali domišljijske sete, LEGO® Technic sete in LEGO® Education sete (WeDo 2.0 in EV3), sestavljali pa bomo zanimive in poučne modele robotov, spoznali različne senzorje in mehanizme, programirali delovanje robotov in z njimi reševali tematske izzive.
Na predstavitev vabljeni starši z otroki, ki se želijo vključiti v poletne delavnice LEGO® robotika in programiranje. Predstavniki podjetja Inštitut 4.0 bodo predstavili delavnice, termine izvajanja delavnic, opremo in vse ostalo, kar vas bo zanimalo.