16. 1. 2019 ob 10.100 Študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Na srečanju bomo govorili o knjigi in istoimenskem filmu z naslovom Pianist. Władisław Szpilman je bil briljanten pianist in skladatelj. Če ne bil rojen leta 1911 na Poljskem in če bi leta 1939 ne živel v Varšavi, bi imela njegova življenjska zgodba zagotovo drugačno pot. Na varšavskem radiu je imel 23. septembra 1939 klavirski nastop, pol ure kasneje pa je Hitler zbombardiral radijsko postajo in večji del mesta. Kot Jud se je znašel v najbolj krutih okoliščinah in se dve leti skrival po razvalinah obkoljenega mesta, iz katerega so deportirali vso njegovo družino in prijatelje. Samo velikemu pogumu, neuničljivi volji do življenja in dobroti peščice Poljakov se ima zahvaliti, da je preživel nacistično okupacijo Poljske in varšavski geto. Knjigo je Roman Polanski prelil v čudovit film, ki je prejel kar tri oskarje. Bralni klub bosta vodili Brina Zabukovnik Jerič in Andreja Kac.