ob 19.19 študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Knjiga Pole'n'Dance - an exploration of pole dance culture je 2-letni projekt avtorice Tanje Tajnik in vključuje zgodovino plesa ob drogu, opise različnih stilov, fotografije gibov in ekskluzivni intervju z Joano Silva (mednarodno umetnico) ter ostale posebnosti plesa ob drogu. Je delo, ki se dotika mnogih aspektov plesa ob drogu in ga predstavlja kot športno, umetniško in plesno disciplino. Gre za eno prvih knjižnih strokovnih del plesa ob drogu, ki je v lanskem letu postal tudi uradno priznana športna disciplina.
Tanja Tajnik je doktorica znanosti, učiteljica in plesalka ter ustanoviteljica plesne šole Pipoca Academy v Velenju. S plesom ob drogu se ukvarja že vrsto let, dejavna je na področju kulture, izobraževanja in promoviranja te zvrsti plesa; redno pa se udeležuje tudi delavnic pri nas in v tujini. Na dogodku bo s svojimi učenkami predstavila knjižno delo, ki je izšlo pred kratkim in ples ob drogu v splošnem.