4. 6. 2019 torek Ob 19.19 preddverje Mestne knjižnice Velenje

Zgodovinar in literarni zgodovinar ddr. Igor Grdina bo predstavil svojo najnovejšo knjigo Ivan Cankar, portret genija. V vsakem od sedmih poglavij Grdina osvetli določen vidik Cankarjevega življenja. Najprej »kneza slovenske besede«, kot ga v monografiji večkrat imenuje Grdina, predstavlja kot samosvojega skozi šolske prigode, kasneje v odnosu do cerkve, od katere se oddalji in se nato znova vrne k njej, nato kot politika, ki ga ni moč preprosto opredeliti, kot občudovalca lepih žensk, in kot pisatelja, ki razen v začetkih ni pripadal nobenemu literarnemu krogu. Pogovorni večer bodo s svojimi prispevki obogatili dijaki 3. letnika Umetniške gimnazije Velenje. Z avtorjem se bo pogovarjala mag. Alenka Gortan.