10.3.2020 Jaz in ti, drugi in mi

Ob 19.19 preddverje Mestne knjižnice Velenje

Jure Pukl, saksofonist, ki življenje posveča sodobnim interpretacijam jazza, je eden najbolj mednarodno uveljavljenih slovenskih glasbenikov. Po študiju na Dunaju, v Haagu in Gradcu že sedem let živi v svetovni jazzovski prestolnici. Časopis Delo ga je poimenoval »velenjski Newyorčan«, The Guardian pa je v njem prepoznal »vzhajajočo zvezdo generacije, ki ustvarja glasbo novega stoletja«. Leta 2015 je prejel nagrado Prešernovega sklada, njegove albume hvalijo kritiki specializiranih in splošnih medijev, širom sveta koncertira tudi s številnimi glasbenimi zvezdami. Našega saksofonskega ambasadorja v New Yorku bomo za pogovor ujeli sredi promocije desetega avtorskega albuma – po vrnitvi iz Rusije in Španije ter tik pred turnejo po Japonski.