Ob 19.19, študijska čitalnica mestne knjižnice Velenje

Strip Meksikajnarji, avtorjev Zorana Smiljanića in Marijana Pušavca je zasnovan kot pripoved v petih albumih. Nedavno je police slovenskih knjigarn dopolnil tretji album z naslovom Meksiko!
Gre za odličen zgodovinski roman v slikah, ki govori o ekspediciji cesarja Ferdinanda Maksimiljana v Mehiko v 60-ih letih 19. stoletja in o usodi slovenskih fantov in mož, ki so kot prostovoljci za šest let stopili v vojaško službo. Tokrat se junaki končno znajdejo na mehiških tleh.
Posebej je treba izpostaviti tudi tehniko risanja, celoten strip je namreč naslikan v kombinirani tehniki tuša in (barvnega) akvarela, zato vsaka sličica predstavlja manjšo mojstrovino, prav tako kot vsak posamezni album predstavlja zaključeno etapo.