30.1.2013 Pravljična joga

Ob 17.00, pravljična soba mestne knjižnice Velenje

Pravljična joga je namenjena otrokom od 4. leta dalje. Ob poslušanju zgodbice bomo otroke popeljali v svet jogijskih položajev (asan). Postali bodo lahko hrabri junaki, pogumni levi, zviti krokodili, lahkotni vetrovi ali pa prikupni kraljeviči in princeske.
Vodita Nina Časl in Metka Pivk Srdič.

innercolumn

V sredo, 30. januarja, smo takole uživali na pravljični jogi.

Malčki so najprej poslušali pravljico in jo nato s pomočjo asan, torej jogijskih položajev, podoživeli. Tako smo jih popeljali v pravljični svet, skozi katerega otroci spoznavajo sebe, živali, rastline, naravne pojave, pravljične like, drug drugega in v katerem krepijo svoje sposobnosti, sprejemajo omejitve in se naučijo osredotočiti in umiriti. Pravljična joga na edinstven način poveže otrokovo doživljanje ob poslušanju pravljice in spodbujanje domišljije s pomočjo vaj.

Pravljična joga je primerna za otroke od 3. leta starosti in jo bomo izvajali vsako zadnjo sredo v mesecu, ob 16.30, v pravljični sobi.