14.3.2013 Erica Johnson Debeljak

Ob 19.19, preddverje mestne knjižnice Velenje

Ob letu aktivnega državljanstva bomo v velenjski knjižnici gostili Erico Johnson Debeljak, ki je ena bolj znanih tujk pri nas. A v resnici že dolgo ni več tujka. V Ljubljani živi že skoraj 20 let in ves ta čas je bila pozorna opazovalka slovenskega vsakdanjika, naših navad in običajev. Slednjih, pa tudi sprememb, ki so nas doletele v tem času, se pogosto zaveda bolje od marsikaterega »domorodca«, zato ne preseneča, da se teh tem redno loteva tudi v svojih književnih delih. Po romanu Tujka v hiši domačinov, biografiji Srečko Kosovel: Pesnik in jaz, zbirki kratkih zgodb Tako si moj, romanu Prepovedani kruh, kjer piše o intimnih spominih o njenih prvih letih življenja v Sloveniji, ki pa so hkrati zgodovinska analiza naše pravkar minule zgodovine, je izdala  njen zadnji roman Antifa cona, ki pa odpira novo poglavje v njenem opusu. Pogovor vodi Sonja Bercko.

innercolumn