3.2.2014 Peter Rezman: Zahod jame

Ob 19.00, Mestna knjižnica Šoštanj

Roman Zahod jame je žirija Delove nagrade "kresnik" uvrstila med pet najboljših slovenskih romanov izdanih v letu 2012. Avtor, domačin Peter Rezman, že z naslovom Zahod jame razkrije vsebino. O rudarski zgodbi, ki niha med podzemljem in površjem, temo in svetlobo, ljubeznijo in smrtjo, se bo pogovarjala Milojka Komprej.
Z video projekcijo in fotografijami Aleksandra Kavčnika bo predstavitev opremil Jani Napotnk, ki bo tudi pred-premierno predstavil kratek film z naslovom Nad zahodom jame, ki ga je navdihnil roman Zahod jame.
Predstavitev knjige je del projekta Z znanjem na(d) vas – vseživljenjsko učenje za vsakogar, ki je nastal v okviru LAS Šaleška dolina in je delno financiran s strani Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja.

Z ZNANJEM NA(D) VAS

Fotografije z literarnega večera je prispeval Aleksander Kavčnik.