Ob 19.00 Knjižnica Šmartno ob Paki

Nemalokrat se človek vpraša ali se zemlja vrti okoli sonca ali okoli nogometne žoge? Nogomet je najbolj globalna igra na svetu, o kateri vemo vsi vse. Poznamo igralce, selektorje, a na tiste, ki na igrišču »delijo« pravico, želimo hitro pozabiti. Tudi Slovenci imamo med nogometnimi sodniki posameznike, ki skrbijo za red na najprestižnejših nogometnih tekmovanjih. Eden izmed njih je Matej Jug, doma iz vasice Čiginj pri Tolminu. Še ne star 18 let se je iz gole radovednosti prijavil na tečaj za nogometnega sodnika. Če mu je bilo sojenje nekoč hobi, se danes zaveda, da le-to zahteva celega človeka. Polovičarstvo tu odpade.
Svojo prvo nogometno tekmo v prvi slovenski ligi je sodil leta 2004, ko sta bila nasprotnika na igrišču CMC Publikum in NK Šmartno. Še morda ve, kdo je zmagal? To so bili zlati časi šmarškega nogometa. Je vedel ali slutil, da bo kraj na skrajnem zahodu Štajerske postal njegov drugi dom? Koliko rumenih, koliko rdečih kartonov je pokazal, kdaj je kdo v prepovedanem položaju, o navijačih, pa o sedmi sili, o vsem tem se bomo pogovarjali z Matejem Jugom dlje kot traja en nogometni polčas.
Pogovor bo vodila Tatjana Vidmar