29.12.2014 Druženje z gospo Mileno Lampret

Ob 19.19, Mestna knjižnica Velenje

Prijetno in poučno druženje z Gospo Mileno Lampret, dolgoletno ravnateljico osnovne šole na Švedskem (Rektor och förskolechef, Töllsjöskolan och Nya Slättensgårdens förskola).
Gospa Milena Lampret, z dekliškim priimkom Krk, je svojo mladost preživela v Velenju in verjetno jo marsikdo med nami dobro pozna. Svojo uspešno poklicno pot gradi na Švedskem, kjer z družino živi že dolga leta.
Gospa Milena bo s kratkim predavanjem predstavila vzgojno-izobraževalni sistem na Švedskem, predstavila šolo, kjer opravlja delo ravnateljice in odgovorila na vse tisto, kar bo v povezavi s to temo vzbudilo vaše zanimanje in vprašanja.
Glede na to, da je z vzgojo in izobraževanjem tako ali drugače, neposredno ali posredno povezan sleherni od nas, da vse rešitve slovenskega izobraževanja niso vsem pisane na kožo, bo zelo zanimivo slišati izkušnje in mnenje nekoga, ki lahko neobremenjeno primerja dobre in slabe strani obeh sistemov.
Obeta se nam prijetno druženje, ki bo z vašo prisotnostjo in vprašanji še bolj pestro in zanimivo.