Ob 19.00, Knjižnica Šmartno ob Paki

Si predstavljate šmarško Gledališče pod kozolcem brez Mije Žerjav? Verjetno ne. Več kot 400-krat je stala na odru kot ena najbolj zvestih članic »šmarškega kozolca«. Igrala je v predstavah Veseli berači, Zakaj pa ne, Muzikal za dobro jutro, Nekoč in danes, Bližina človeka, Divje svinje, Golobček, Županova Micka, Sreča pod marelo, Slehernik, Kurbe, Veseli večer - Pozor, niso nedolžne, Biti ali ne biti, Deseti brat, Ta nori dan, Kaj bi eden druzga, Igra o izgubljenem sinu, Kvačkarija, Mrtvi ne plačujejo davkov, Charlijeva teta ... Nesmrtna je njena vloga županove Micke v istoimenskem delu Antona Tomaža Linharta. Odigrala jo je več kot 50-krat. Zanjo je prejela Linhartovo zlato značko. Toda Mija ni le igralka. V sedemdesetih je prepevala v šmarškem ženskem peskem zboru, bila je tabornica, pa športnica. In bila je dolgoletna tajnica šmarške osnovne šole. Preživela je kar šest ravnateljev. Še dolgo po tem, ko ni bila več zaposlena, se je na telefon oglašala »Šola Šmartno, prosim!«. Sredi vseh aktivnosti si je vzela čas tudi za občinsko politiko.
Za svoje predano delo kulturi je leta 2012 prejela grb občine Šmartno ob Paki.
Pogovor bo vodila Tatjana Vidmar.