Slovenci v ameriški kulturi

Leta 1954 rojeni Joe Valencic ustvarja filme, predava, organizira koncerte in razstave v ZDA in v tujini, med drugim tudi predstavlja slovenske filme na Mednarodnem filmskem festivalu v Clevelandu. Vsako soboto vodi slovensko radijsko oddajo Polka Hall of Fame, v Sloveniji pa je znan kot glas ameriških Slovencev. Tokrat se prvič predstavlja v Velenju, kjer bo predaval o Slovencih v ameriški kulturi, ki so dosegli priznanja na več kulturnih področjih (glasba, film, ples, šport, kulinarika…).

Joe Valencic je v lanskem letu  postal član Mednarodne dvorane slavnih Clevelanda, kar je doslej od znanih Slovencev uspelo še senatorju Georgeu Voinovichu, novinarju Dicku Russu, pravniku Vladimirju Rusu, Avgustu Pustu in škofu Edvardu Pevcu.
Slovenci v ameriški kulturi