Ko si star 70 let si starejši mladinec: razstava ob 70. letnici društva Kažipota

Počitniško društvo Kažipot Velenje že 70 let izvaja projekte za mlade, ki bi jih lahko razdelili v skupine: mednarodno sodelovanje, zabava, neformalno izobraževanje in šport. V okviru zadnjega večjega društvenega projekta No more wars sta predstavnika Severne in Južne Koreje v Parku miru posadila dve lipi prijateljstva. Njihovi člani pa so v več državah EU in v Bosni in Hercegovini posadili skupaj že sedem lip prijateljstva. Člani so si z udarniškim delom zgradili tudi lasten športni park s plezalno steno. Imajo tudi nogometno in pohodniško sekcijo. Člani slednje so v šestdesetih dneh prehodili 1378 km ob zunanjih mejah v okviru projekta Slovenija 360. Da so bili pri preteklem delu uspešni, dokazujeta tudi dva podeljena Statusa društva, ki deluje v javnem interesu. Več na www.kazipot.si.