Peter Nos: lutkovna predstava

Lutkovno gledališče Velenje, ki deluje od leta 2003, od leta 2008 pa pod okriljem Festivala Velenje, je v letošnjem letu prejelo priznanje župana Mestne občine Velenje za 20-letno delovanje v lokalni skupnosti na področju kulture.

Tokrat se  predstavljajo s predstavo Peter Nos, ki govori o navihanem fantku, ki ima neizmerno domišljijo in skupaj s prijatelji doživlja številne pustolovščine. Seveda včasih tudi kaj ušpiči – še posebej v šoli, a nas zmeraj znova nasmeji s svojo iskrenostjo.

Njegov nos pa nam ne da miru! Le zakaj ga ima zmeraj obvezanega?

Knjiga Leopolda Suhodolčana „Peter Nos je vsemu kos“ je v Mladinski knjigi prvič izšla leta 1979 in mali junak, ki se zmerom najglasneje smeje in najbolj krili z rokami ter nikakor ne more niti pet minut ostati pri miru, je takoj osvojil srca vseh bralcev. Kasneje je o dogodivščinah Petra Nosa pisal tudi Primož Suhodolčan, ki pravi: „Jaz sem Peter Nos. Pa še marsikdo izmed nas...“

Interaktivna, lutkovno-igrana predstava je namenjena otrokom od 3 let in traja 35 minut.

V sodelovanju s Festivalom Velenje.

Peter Nos: lutkovna predstava