Marjan Kukovec: Bisernica v drugem krogu

»Za Marjana Kukovca lahko rečemo, da stalnica njegovega ustvarjalnega duha pripada muzi pesništva, ki ima svojstven in samo Marjanov slog. V njem ni spogledovanja z drugimi pesniki našega časa, njegova dela pa si zaradi bogatega pesniškega jezika zaslužijo dobro bralno občinstvo. Njegov poetični duh se je prebujal v Šaleškem literarnem društvu Hotenja, poezijo objavlja v slovenski književni periodiki, svoj knjižni prvenec erotične poezije Semena šepetanj: moje metulje je izdal leta 1990, sledile so mu zbirke pesmi Smehljaji jagodičevja (1993), Bisernica (1995), Mati je (1999), Bisernica v drugem krogu (2023), letos (2023) pa je izšel tudi prvenec pesnitve za otroke Tepček Dodo«, je zapisala Lea Felicijan iz Občinske knjižnice Prebold. Pogovor z avtorjem bo vodila bo Tatjana Vidmar.
Marjan Kukovec: Bisernica v drugem krogu