Ta veseli dan kulture – Gregor Kraljić: Peščene ure in Zlatko Kraljić: Kje je moj dom, angel

Gregor Kraljić je mlad velenjski pesnik in slikar. Peščene ure je njegova druga pesniška zbirka, ki govori o počasnem odtekanju časa, ki smo ga deležni, mističnih prehodih v večplastnost dimenzij ter krhkosti človeka in svobode.

Zlatko Kraljić je uveljavljen velenjski pesnik in slikar. Zbirka pesmi Kje je moj dom, angel, je njegova enajsta zbirka poezije in govori  o potovanju v novo svobodno Evropo in v svobodo uma. Izid obeh knjig je podprla Mestna občina Velenje.

Z Gregorjem in Zlatkom Kraljićem, sinom in očetom, pesnikoma, članoma Šaleškega literarnega društva Hotenja ter slikarjema, se bo pogovarjala Milojka Bačovnik Komprej.