Ambrož Kvartič: Od imena do spomina

Rituali, šege in navade so ustaljena družbeno sprejeta dejanja, ki nas dvigujejo nad izkušnjo življenjskega vsakdanjika. Pri tem skozi čas in prostor vztrajajo, izgubljajo svojo moč, izginjajo ali pa nastajajo nove. Monografija Od imena do spomina predstavlja pregled preteklih in novih oblik šeg in navad na Slovenskem, opisuje pa tudi tiste, ki se pojavljajo redko ali so povsem izginile. Z avtorjem, doktorjem etnologije in kulturne antropologije, asistentom za folkloristiko in primerjalno mitologijo na Filozofski fakulteti v Ljubljani, raziskovalcem sodobne pripovedne in pesemske folklore, radijskim in televizijskim napovedovalcem, novinarjem, scenaristom, pisateljem ter glasbenikom se bo pogovarjala Špela Poles.
Ambrož Kvartič: Od imena do spomina