Knjižnica VelenjeNe zamudite

Ob 19.19 študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Zoran Furman se je lani v družbi dveh prijateljev odpravil na prav posebno pot, in to kar s kombijem. Pot jih je vodila skozi Italijo, Francijo do Španije, kjer so se na jugu vkrcali na trajekt za Maroko. Afriški del poti jih je vodil skozi Maroko, kjer so se med drugim sprehodili skozi Chefchaouen - mesto, ki je obarvano v modro barvo. Sledi Fes z svojimi tisočerimi uličicami, prej pa še vožnja čez skrivnostni Atlas. Ravno Atlas ga je s svojo naravno lepoto povsem očaral. Pot so nadaljevali čez Zahodno Saharo, do skrivnostne Mavretanije, dežele slabih cest in največje ribje tržnice na svetu. Po prašnih in slabih cestah je skupina pot nadaljevala proti Dakarju, glavnemu mestu Senegala. Tu pa se je Zoran poslovil od sopotnikov v kombiju in sam nadaljeval spoznavanje Afrike z javnimi prevozi. Dogodivščina, ki ga je na eni strani zelo očarala zaradi stikov z domačini in njihovim načinom potovanja, hkrati pa precej utrudila.