Knjižnica VelenjeNe zamudite

Ob 19.19, Preddverje Mestne knjižnice Velenje

Velenjčan, kulturnik, geograf in tudi popotnik Matjaž Šalej je letošnji dopust s petimi prijatelji preživel v Tanzaniji in na Zanzibarju. Ne, ni se povzpel na Kilimanjaro, ni se dokopal do Viktorijinega jezera ali Tanganjike, ni se namakal v bazenu kakšnega all inclusive hotela, pa vendar je doživel večino, kar popotniki dobijo na podobnih potovanj, in še več. Poskusil je bananino pivo, se s kolesom zapeljal v nacionalni park, z ugledom črnega nosoroga odkljukal svojih pet velikih Afriških živali, šnorkljal, jadral, naredil selfi pred rojstno hišo Freddieja Mercuryja, zelo užival na safariju v štirih nacionalnih parkih, plesal z Masaji, napisal kakšen literarni zapis, seveda je veliko fotografiral ter si na koncu izdelal seznam afriških živali, s poudarkom na gazelicah, antilopah in eksotičnih ptičih... V sodelovanju z Rotary klubom Velenje.