Knjižnica VelenjeNe zamudite

Od 1. do 8. 10. 2020, sončna stena mestne knjižnice Velenje

Kata Laštro, kreativna zeliščarica, že vrsto let opazuje in občuduje naravno rastišče rastline velecvetnega lučnika  (Verbascum densiflorum). Med ljudstvom je znan kot papeževa sveča. Še vedno bogato rastišče leži ob stopnicah, ki iz mesta, mimo stavbe vile Biance, peljejo na Velenjski grad. Vsako leto se število teh rastlin redči. Rešitev vidi v zmanjšanem številu košenj. Razstava je del gibanja za zaščito in ohranjanje rastlin v njihovem naravnem okolju, imenovano Utrgaj me le s pogledom. V sodelovanju z Društvom prijateljev Levi breg Velenje, Čebelarskim društvom Dobrna, Občino Dobrna, podjetjem NIVO EKO, dejavnosti v ekologiji d.o.o., Muzejem Velenje, Mestno občino Velenje in Knjižnico Velenje. Razstava je del projekta Zelena knjižnica za zeleno pismenost, ki želi varovati in ohranjati naravno in kulturno dediščino. Avtorica razstave je Kata Laštro.