Ob 17.00, študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

V srednjem veku so verjeli, da so otroci pomanjšana verzija odraslih, danes pa se že dobro zavedamo, da otroci potrebujejo posebno nego in skrb. Da jih moramo kot majhne malčke voditi za roko ob prometni cesti in se kdaj prerekati glede tega, da ne smejo jesti samo sladkarij. Da jim bomo kar nekaj časa sami pripravljali šolsko torbo, preden jo bodo znali sami. Da v puberteti velikokrat naredijo kakšno napačno potezo. Tudi takrat, ko že sami menijo, da nas ne potrebujejo več, se nam odraslim morda njihovo vedenje zdi neodgovorno in nepremišljeno.
Na predavanju bomo govorili o tem, kaj sploh so izvršilne funkcije, kateri deli možganov so vpleteni ter kako se razvijajo skozi otroštvo in mladostništvo.
Predavala bo Lea Kristan, univ. dipl. psih..