Od 17.00 do 20.00, Velenjska promenada

V okviru Čarobnega decembra na velenjski promenadi vabljeni na predstavitev slikanice dr. Tanje Jelenko z naslovom Naj odnesem domov. Zgodba nam pove, da ne moremo vsega, kar bi si želeli, imeti pri sebi doma oz. posedovati, da pa si lahko to ustvarimo. V programu bodo sodelovali dijaki Šolskega centra Celje.
V večernem programu vabljeni na Čarobno branje Andersenove pravljice Snežna kraljica.
Vseskozi pa boste lahko v Zeliščarni poskusili zeliščni kompot, okusne piškote, si vzeli vejico omela, izdelovali ali kupili zeliščne glinene ploščice in si pogledali knjige na temo zelišč. V sodelovanju z Društvom prijateljev mladine Levi breg Velenje – zanj Kata Laštro. Knjižnica pa vam bo ponudila stare, a še dobro ohranjene knjige, ki jih boste lahko  podarili kot darilo.

V programu bodo sodelovali dijaki Šolskega centra Celje, Srednje šole za kemijo, elektrotehniko in računalništvo. Mentorici dr. Tanja Jelenko in Irena Sojč.