Ob 19.19, preddverje Mestne knjižnice Velenje

Primož Cirman (1979) je raziskovalni novinar, specializiran za gospodarstvo. Kariero je začel pri Novem tedniku, nadaljeval na Delu in Dnevniku. Trenutno piše za Siol.net. Leta 2012 je prejel nagrado Društva novinarjev Slovenija za izstopajoče novinarske dosežke. NepoTEŠeni je njegov knjižni prvenec. Zgodba o naložbi TEŠ6 je zelo tipična zgodba o ugrabitvi države s strani velikega kapitala - takšen je duh kapitalizma na začetku 21. stoletja. Tako delujejo lobiji v Bruslju, Washingtonu, Ljubljani in tudi v Šoštanju...Tisto, kar je v Šaleški dolini drugačnega, kar je "moteči dejavnik" v tej sicer preprosti igri interesov, so ljudje. Njihova delovna mesta, socialna varnost, dolgoročna gospodarska perspektiva, skratka "razvoj". Z avtorjem se bo pogovarjal Andrej Poznič.