14. 12. 2018 ob 19.19 Preddverje Mestne knjižnice Velenje

Učitelja argentinskega tanga v Kulturnem društvu Ronda iz Celja, Alja Ferme in Sašo Živanović, bosta predstavila argentinski tango, kakršen se je med preprostimi ljudmi razvil na plesiščih Buenos Airesa pred skoraj 100 leti. Plesalca bosta razbijala stereotipne predstave tanga kot plesa z vrtnico v zobeh in plesa prostitutk v mrežastih nogavicah ter v sliki, zvoku in besedi skušala prikazati pot argentinskega tanga od samih začetkov, prek zlate dobe v štiridesetih letih prejšnjega stoletja vse do njegovega ponovnega rojstva konec 20. stoletja, ko je prestopil meje Buenos Airesa in postal svetovni fenomen, vpisan na Unescov seznam zaščitene nesnovne dediščine in hkrati sinonim za spoštljiv odnos s sočlovekom. Plesalca bosta predstavila tango v Evropi 21. stoletja in nam zaupala, da je argentinski tango pravzaprav eden od izvrstnih načinov, kako se kvalitetno družiti in spopadati z vsakdanjim življenjem sodobnega časa, stiskami, osamo in tudi zdravstvenimi težavami. Ker pa  brez plesa seveda ne gre, bosta plesalca ob spremljavi harmonikarja Jureta Torija tudi zaplesala.