17. 1. 2019 ob 19.19 Preddverje Mestne knjižnice Velenje

Kako preživeti v svetu radikalne odsotnosti pozitivnih utopij in pri tem ostati polnovreden človek, učinkovito delovati in iskreno upati? O teh in mnogih drugih vprašanjih o človeku, kulturi in družbi ob začetku 21. stoletja se bo z na različnih področjih izstopajočimi gostjami in gosti – resno a sproščeno – pogovarjal Aleš Črnič (iz velenjskih korenin izrasel univerzitetni profesor, bralec in nergač, pesimist in sanjač). Cikel rednih mesečnih pogovorov Aleša Črniča pričenjamo z gostom, ki prav zares ne potrebuje posebne predstavitve: Marcel Štefančič jr. je legendarni filmski kritik, brzostrelni TV voditelj in neumorni publicist. Avtor več kot osemdesetih (ne, ni napaka, 80!) knjig, zadnji dve sta o kapitalizmu in o Cankarju. Človek, ki ne pije alkohola, že pred časom pa je opustil tudi coca-colo.