Ob 19.19 preddverje Mestne knjižnice Velenje

Ljudje smo družabna bitja in svoj prosti čas radi preživljamo tudi s svojimi hišnimi ljubljenčki, med katerimi sta pes in mačka še vedno najbolj zaželena. Druženje z njimi pa ni le zabava, je tudi velika odgovornost. In ta je pogosto povezana z brejostjo, rojstvom in skrbjo za nebogljene mladiče. Prav o tem občutljivem obdobju življenja živali govori Velenjčanka dr. Maja Zakošek Pipan v novem priročniku Nega novorojenih psov in mačk. Priročnik je namenjen veterinarjem, študentom veterine, vzrediteljem pa seveda tudi vsem ljubiteljem živali. V njem avtorica govori o normalnem poteku brejosti in normalnem razvoju novorojenih psov in mačk. Hkrati pa je v priročniku opisano tudi, kako pomagati mladičem ob rojstvu, katere so najpogostejše bolezni in njihovi simptomi, kako jih prepoznati in kako zdraviti, ter katera zdravila so primerna v tem zgodnjem poporodnem obdobju. Pogovor bo povezovala Vesna Glinšek. Knjiga je izšla pri založbi Pivec in jo bo mogoče kupiti na predstavitvi po znižani ceni.