Vietnam

Ob 19.19 Mestna knjižnica Velenje

Vietnam prepriča z naravnimi lepotami in bogato kulturno dediščino, dinamičnimi mesti in izjemno kulinariko. Vietnam smo dolgo časa spoznavali v filmih, ki so prikazovali nesmiselnost vojne. V deželi je že dolgo časa mir. Pod okriljem rdeče zvezde se razvija kapitalizem in dežela dosega velik napredek. Barbara Kelher bo z nami ob fotografijah podelila zgodbe iz njenega zadnjega 17-dnevnega potovanja, tik pred epidemijo COVID-19.
Potovanje bomo pričeli na severu, v prestolnici Hanoi, nadaljevali s 3-dnevnim trekingom po hriboviti Sapi. Sledil bi prvi stik z morjem, s svetovno znanim zalivom in kraško pokrajino. Vietnam je tudi drugo največje zakraselo območje na svetu, zato se bomo ustavili v osrednjem delu v pokrajini Phong Nha in v kraljevem, UNESCO zaščitenem mestu Hue. Sledil bo Hoi An, ki očara prav vsakega popotnika s svojimi lanternami in šolo vietnamske kuhinje. Na jugu pa se bomo na rajski otok Phu Quoc podali iz Saigona preko rodovitne in mogočne delte reke Mekong.