Ob 19.19, študijska čitalnica Mestne knjižnice Velenje

Grčija je zibelka evropske kulture. Izjemna in pomembna kulturna dediščina je razpršena po vsej državi. Matjaž Šalej in Miran Papež sta v dveh potovanjih v letih 2011 in 2014 prekrižarila skoraj vso celinsko Grčijo, od polotoka Halkidiki, sotesk in vasi Pindskega gorovja, do izjemne kulturne dediščine na Peloponezu. Obiskala sta skoraj vse pomembne antične spomenike in zgodovinske kraje ter tudi kakšen naravni biser celinske Grčije. Seveda sta tudi uživala: v izjemnih plažah Jonske Grčije, poizkušala kulinarične posebnosti in testirala ouzo, grško pivo in sladice s turškim pridihom. Okoli 9000 avtomobilskih kilometrov (v dveh potovanjih), nekaj sto kolesarskih (Miranovih), preizkus grških trajektov in turističnih ladij; dvakrat po tri tedne, veliko zanimivih fotografij in zgodb, od katerih je najpomembnejši skupni imenovalec antična kultura in aktivni dopust. Γεια μασ (yiamas)!